Filiz ARİSOFKA

FİLİZ ARİSOFKA (05.12.1982)

Yazar 05.12.1982 yılında Osmanlının son kalesi olarak bilinen Makedonya'nın Jupa belediyesinde dünyaya geldi. Hala doğduğu yerde yaşıyor. İlkokulunu Necati Zekeriya ilkokulunda okudu.

1990/1991 yılında okulunu Anadili olan Türkçe dilinde okumak istediği için okul yetkilileri ile başı derde girdi. Bir yıl sonra Anadili olan Türkçe ile okumaya hak kazandı. Jupa halkı onun sayesinde ana dillerine sahip çıkma amacı ile ‘Biz Türk'üz anadilimizde okumayı hak ediyoruz' diyerek ayaklandı. Yazar bu ayaklanmada öncü olduğu için ve o dönemin çocukları ile çok zor bir dönem geçirdiler. O dönem verdikleri mücadele sayesinde bugünkü Jupa belediyesini kazandılar. Yazmaya okul yıllarında başlayan Filiz Arifoska yazdıklarını yıllarca biriktirdi. İnternet sayesinde yeni bir yol çizdi kendine, yazdıklarını bastırma imkanı buldu.

Yazar Filiz Arisofka evli ve üç çocuk annesi. Şu ana kadar iki basılmış iki kitabı var ve Agnes Yayıncılık'ta Genel Müdür olarak hayatına devam ediyor

Filiz ARİSOFKA Kitapları ve Eserleri

Şeytan Şatosu

Orijinal fiyat: ₺95,00.Şu andaki fiyat: ₺60,00.
Shopping cart
Sign in

No account yet?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Start typing to see products you are looking for.
Shop
Wishlist
0 items Cart
My account