Paket 2

Ekonomik Seçenek Paketimizde:

1) Yazar ve yayınevi sözleşme imzalayarak hukuksal süreci başlatır.

2) Kapak tasarımı yapılır.

3) İç sayfaların dizgisi yapılır.

4) Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuru yapılarak ISBN alınır.

5) Telif Hakları Genel Müdürlüğünden yaptırılır, tüm telif hakları, yazarı üzerine kaydedilir.

6) Yayımcılar Federasyonundan kitaplara yapıştırılmak üzere bandrol alınır.

7) Çalışma dosyası basımevinde işleme alınarak basım süreci başlar.

8) Basılan kitaplar 6279 numaralı “Çoğaltılmış Fikir ve Sanat Eserlerini Derleme” kanunu ve bu kanuna istinaden Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan 18.08.2012 tarih ve 28388 sayıl Çoğaltılmış Fikir ve  Sanat Eserlerini Derleme Yönetmeliği gereği 6 adedi Derleme Kütüphanesine ulaştırılır. 1 kitap da ISBN Ajansı’na gönderilerek devlet kütüphanelerinde yer edinilmesi sağlanır.

9) Satışlardan elde edilen kazancın %30’u yazara sözleşme bitiminde ödenir. Ödemede sınırlandırma bulunmaz. Başka bir deyişle, ister 1 adet kitap satılsın ister de 1000 adet kitap satılsın, yazara tüm satışlar için ödeme yapılır.

10) Editörlük hizmetinin istenmesi durumunda sayfa başına +5 TL malietlendirme  alınır.

11) Basılan kitaplardan sözleşmede belirlenen adedi yazara verilir. Kalanları da internet üzerinden satışa sunulur. Talep edilip istenmesi durumunda fizikî mağazası olan kitabevlerine dağıtım/gönderim yapılır.

12) Basılan kitaplardan 50 adedi ücretsiz olarak yazara verilir.  Bunun dışında yazar, etiket fiyatının yarısına istediği kadar kitabı temin edebilir.

13) Yayınevi kitaba sosyal platformlarında Web siteler aracılığı ile e-mail üzerinden tanıtım yapmakla yükümlüdür. 500 kitap satıldıktan sonra Yazara imza günleri düzenlemekle yükümlüdür.

Bu seçeneğimizde 500 adet baskının bitmesi ve sonraki baskılara geçilmesi durumunda yeniden sözleşme imzalanır ve  1000 adet baskı  ücretsiz olarak yapılır, yazar yine %30 kazanç alır.

Fiyat Listesi;

Alışveriş Sepeti

Oturum aç

Henüz hesabınız yok mu?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Aradığınız ürünleri bulmak için yazmaya başlayın.
Mağaza
Favoriler
0 öğe Sepet
Hesabım